2022-09-20

Apie

„Meno istorijos studijos“ (ISSN 1822-2285), (eISSN 2783-8315) – recenzuojamas, Lietuvos kultūros tyrimų instituto tarpdalykinis periodinis mokslo žurnalas, išleidžiamas 2 kartus per metus. Jis skirtas įvairių meninės kūrybos rūšių ir su jomis susijusių kultūros sričių tyrimams. Jo pirmtakas – 2004-2020 m. ėjęs žurnalas „Dailės istorijos studijos“ − buvo sutelktas į siauresnę – tradicinę dailės istorijos tematiką. Siekiant platesnės ir aktualesnės prieigos, šis serialinis leidinys 2021 m. buvo atnaujintas: išplėsta jo koncepcija, koreguotas pavadinimas, numatytas periodiškumas, išplėsta žurnalo menotyros krypčių skaičius ir tematika. Naujasis žurnalas orientuojamas į atvirą, dinamišką humanitarinių ir socialinių mokslų diskursą. „Meno istorijos studijos“ – tai vienintelis dailės, medijų meno, architektūros, kino, fotografijos, teatro ir muzikos klausimams skirtas periodinis mokslinis žurnalas Lietuvoje.

Mūsų tikslas – 1) paskatinti tarpdalykinius tyrimus, suteikti galimybę bendradarbiauti ir diskutuoti skirtingų disciplinų atstovams; 2) naujausių Lietuvos ir tarptautinių menotyros (dailės, vizualinės kultūros, architektūros, dizaino, kino, fotografijos, teatro, muzikos sričių istorijos) tyrinėjimų skelbimas.

Žurnale skelbiami tik originalūs, anksčiau nepublikuoti, aukštus mokslinius standartus atitinkantys Lietuvos ir užsienio mokslininkų straipsniai, kuriuose nagrinėjamos nacionalinės ir tarptautinės Vidurio ir Rytų Europos meno problemos. Taip pat publikuojamos mokslinių leidinių recenzijos ir trumpos jų anotacijos, akademinio gyvenimo kronika. Straipsniai skelbiami lietuvių ir anglų (retais atvejais – kitomis) kalbomis.

Žurnalas skiriamas įvairaus profilio specialistams, todėl jo turiniui taikomas laisvos prieigos principas, siekiant, kad paskelbti tyrimai būtų laisvai prieinami visuomenei ir užtikrinant pasaulinę paskelbtų rezultatų sklaidą.

Žurnalas „Meno istorijos studijos“ yra visiškos (deimantinės) atvirosios prieigos žurnalas. Visas jo turinys pasiekiamas nemokamai, suteikiama teisė jį skaityti, išsisaugoti kompiuteryje, kopijuoti, platinti, spausdinti, atlikti paiešką ar pateikti nuorodą į viso teksto dokumentus; nereikalaujama iš anksto gauti leidėjo ar autoriaus leidimo.

Žurnalo leidybą finansuoja Lietuvos mokslo taryba pagal Valstybinės lituanistinių tyrimų ir sklaidos 2016–2024 metų programą (sutarties Nr. S-LIP-22-39, vadovė dr. Laima Laučkaitė-Surgailienė)